شما اینجا هستید   |

شجاعانه عمل کردن در مجلس آینده وظیفه ماست
از همه تشکل های دانشجویی صمیمانه تشکر می کنم

شجاعانه عمل کردن در مجلس آینده وظیفه ماست

رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد:مسئله حصر در نظام ما باید حل شود، شجاعانه عمل کردن در مجلس آینده وظیفه ماست و قول می‌دهیم در این مورد وظایفمان را به درستی انجام دهیم. چرا که حل مساله حصر مطالبه اکثریت دانشجویان و جوانان است.

دکتر محمدرضا عارف در همایش انتهای جمهوری بهارستان که  در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با اشاره به نامکذاری سال ۹۴ با نام همدلی و همزبانی ملت ,گفت: آنگونه که انتظار می رفت در عملیاتی شدن این شعار افدامات قابل توجه ای انجام نشد اما مساله برجام نمود عینی همدلی و همزبانی دولت و ملت بود که با پشتیبانی مردم و حمایت های رهبر معظم انقلاب  و تلاش شبانه روزی کارشناسان خبره تیم مذاکره کننده هسته ای به نتیجه رسیدیم.
وی ادامه داد: انتظار بود در سال همدلی و همزبانی زمینه حضور همه سلایق معتقد به نظام در انتخابات فراهم می شد که متاسفانه اینکونه نشد و بسیاری از چهره های مومن و انقلابی رد صلاحیت شدند.
با همان روحیه تکلیف و نشاطی که داریم به میدان می رویم، هیچ رفتاری نمی تواند جوان های سخت کوش ما را برای حضور در انتخابات بی نشاط کند. ما به نشاط نیاز داریم، خواهش می کنم اگر اختلافی دارید تا هفت اسفندماه کنار بگذارید با هم همراه شوید. نگران اختلاف نظرها هم نباشید؛ چرا که اختلاف نظر باعث پیشرفت می‌شود.
وی ادامه داد: از همه تشکل های دانشجویی صمیمانه تشکر می کنم. شما تلاش می‌کنید تا الگوی همدلی در کشور رشد پیدا کند. دعواها را می‌شود با همدلی و صحبت و همکاری در فضایی آرام حل و فصل کرد.
رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: جریانی می خواهد آرامش کشور را از بین ببرد جوانان باید مراقب باشند و نباید اجازه داد تندروها  جشن پیروزی بکیرند.
عارف خطاب به دانشجویان حاضر در جلسه تصریح کرد: توصیه می کنم اخلاق مداری را در هرشرایطی رعایت کنیم . در اخلاق اصلاح‌طلبی حذف رقیب فقط در پای صندوق های رای اتفاق می افتد. مردم انتخاب می‌کنند که رقبای ما از صندوق های رای حذف شوند. این نوع عملکرد ریشه در اخلاق اسلامی ما دارد. در انتخابات رفتار اخلاقی به مراتب مهم تر از حذف رقیب است، لذا از جوانان خواهش می کنم که قانونمداری را در هیچ شرایطی کنار نگذارند.
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه همه ما کاندیدایی آزاده می خواهیم اظهار کرد: کار سخت برای بستن لیست انتخاباتی این بود که همه ما کاندیدای آزاده می خواهیم. رفع حصر مطالبه جوانان و دانشجویان است و ما هم آن را می دانیم، اما در کشوری زندگی می‌کنیم که نهادهای نظامی و نظارتی دارد و امیدواریم این مسأله به طریق قانونی حل شود. نگاه من درباره رفع حصر همان نگاهی است که دو سال پیش در زمان انتخابات ریاست جمهوری داشتم.امیدوارم نتیجه انتخابات پیش رو طوری رقم بخورد که به این مطالبه جوانان بتوانیم پاسخ دهیم.
وی در پاسخ به دانشجویی که خواستار موضع گیری صریح تری از عارف شد، اظهار کرد: ما در شورای عالی سیاست گذاری که برای اولین بار به عنوان یک مرکز مدیریت اصلاح‌طلبان شکل گرفت شاهد حضور تقریبی همه شخصیت های بزرگ هستیم. در همان چند جلسه اول روی راهبردهای اصلی کار کردیم و می دانستیم با چه مشکلات و مسائلی روبرو هستیم. ما یادمان بود عده ای که دارای تریبون و حمایت هایی بودند هشت سال اصلاح‌طلبان را به اتهام بی دینی ، جاسوسی و اتهاماتی نظیر آن محکوم کردند، اما در سال‌ها بعد ازآن این جریان اصیل انقلاب انتخابات سال ۹۲ را رقم زد.
رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر ضرورت فرهنگی شدن فضای دانشگاه‌ها گفت:‌باید به سمتی حرکت کنیم که فضای فرهنگی در جامعه پدیدار شود و فضای سیاسی ما سیاسی باشد نه امنیتی.
وی در پاسخ به این ادعا که مردم شک دارند در انتخابات شرکت کنند تصریح کرد:‌ اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند فکر می‌کنند چه می‌شود؟ جریان تندروهم نمی خواهد مردم در انتخابات حضور پیدا کنند . ما می خواهیم مسیر سال ۹۲ ادامه پیدا کند. نتیجه کنار کشیدن اصلاح‌طلبان از انتخابات مجلس فعلی شد.
عارف هم‌چنین گفت:‌دستاورد برجام فقط متعلق به دولت نیست رهنمودهای شجاعانه مقام معظم رهبری همه را به میدان آورد. مردم خوب درک می‌کنند که باید به صحنه بیایند. با نیامدن مردم و شما دانشجویان به صحنه انتخابات مجلس تشکیل می‌شود، اما مجلسی تشکیل می‌شود که دغدغه شما را ندارد. برای من شعار انقلابی دادن و حرف های بی مهابا زدن در فضای مجازی راحت است، اما شعار ما آرامش است. به خدا قسم نگاه ما به آینده شما جوانان است. با همراهی و همدلی مسائل ما حل می‌شود. گام به گام باید جلو برویم. در گام اول موفق بودیم در فضای ناباوری که حتی نخبگان سیاسی هم پیش‌بینی نمی کردند با حضور شما جوان ها پیروز شدیم.

تگ های مطلب : ، ، ،
به اشتراک بگذارید : | | |