شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : دکتر محمدرضا عارف در جریان عیادت از آیت الله موسوی اردبیلی
دکتر محمدرضا عارف در جریان عیادت از آیت الله موسوی اردبیلی
دکترمحمد رضا عارف که در کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان

دکتر محمدرضا عارف در جریان عیادت از آیت الله موسوی اردبیلی

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان ضمن انتقاد از بررسی صلاحیت‌ها در هیات نظارت اظهار کرد: امیدوارم شورای نگهبان تجدید نظر اساسی در بررسی صلاحیت‌ها داشته باشند.

دکترمحمد رضا عارف که در کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان سخنرانی می‌کرد ضمن تبریک آغاز اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها اظهار کرد‌: اکنون که در آستانه انتخابات سرنوشت ساز اسفند ماه سال ۹۴ قرار داریم انتظار می‌رفت شیرینی و حلاوت آغاز اجرایی شدن برجام با اعلام نظر هیات نظارت در بررسی صلاحیت‌ها دو چندان شود که این اتفاق رخ نداد و کام بسیاری از اصلاح طلبان و اعتدالیون و نخبگان کشور تلخ شد.
وی با بیان این که انتظار بود هیات نظارت با توجه به ویژگی حق‌الناس و حضور حداکثری مردم در راستای فرماشیات رهبری وظیفه‌ی بررسی صلاحیت‌ها را دنبال کند گفت: از ابتدا راهبردی برای حضور جدی در انتخابات داشتیم و به طور طبیعی این حق کسانی است که رد یا عدم احراز صلاحیت شده‌اند اعتراض و تقاضای تجدید نظر داشته باشند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان افزود: ما با راهبردی که در جهت حضور جدی در انتخابات داشتیم حق کسانی که برای انتخابات مجلس ردصلاحیت شدند و یا صلاحیت آنها احراز نشد، این می‌دانیم که به این موضوع اعتراض کنند و تقاضای تجدیدنظر داشته باشند.
عارف ادامه داد: شواری عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به طور جدی از طریق مراجع ذیربط رایزنی‌هایی را با مقامات ذی‌نفوذ و شورای نگهبان دنبال کرده و در این زمینه مذاکراتی نیز با شخصیت‌های برجسته و بنده با بزرگان داشته‌ام که این مذاکرات روند امیدوارکننده‌ای را داشته و امیدوارم تجدیدنظر اساسی توسط شورای محترم نگهبان صورت گیرد.
وی تأکید کرد: از کسانی که در انتخابات صلاحیت‌شان احراز نشده، خواهش می‌کنم رزومه‌های خود را در اختیار شورای نگهبان قرار دهند و از طرفی کسانی که ردصلاحیت شدند نیز پیگیری‌های لازم را برای رفع ابهامات شورای نگهبان انجام دهند تا ما نیز راحت‌تر بتوانیم لیست نهایی انتخابات را ببندیم.
رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با اشاره به سخنان ۲۴ خرداد سال ۹۲ اظهار داشت: ما انتخابات سال ۹۲ را با پیروزی تفکر اصلاحات پشت سر گذاشتیم. شرایط سال ۹۱ را به خاطر بیاورید. ما در آن شرایط گفتمان اصلاحات را به پیروزی رسانیدم و امروز شرایط‌مان خیلی بهتر از وضعیت دوران سال ۹۱ است.
عارف خطاب به کسانی که انگیزه خود را برای شرکت در انتخابات از دست داده‌اند، گفت: ما در آن شرایط پیروز شدیم و شرایط امروز به مراتب بهتر از شرایط سال ۹۲ است و شخصیت‌های لایقی در استان‌های کشور وجود دارند که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. ما امیدواریم که شورای نگهبان نیز درباره تعیین صلاحیت‌های کاندیداهای انتخابات تجدیدنظری داشته باشد.
وی افزود: پیروزی اصلاح‌طلبان در خرداد ۹۲ فاز اول از مسیری است که باید طی شود و انتخابات اسفندماه سال جاری در دستور کار همه احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب قرار گرفته است.
رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان به سیاست‌های اصلاح‌طلبان در انتخابات اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات تقویت همبستگی ملی، حفظ سرمایه اجتماعی خرداد ۹۲ و ارتقای آن، ارتقای جایگاه مجلس، تشکیل مجلسی همراه با دولت که خود را در توسعه کشور رقیب دولت نداند، بلکه رفیق دولت بداند از جمله سیاست‌ها و راهبردهای اصلاح‌طلبان برای انتخابات اسفندماه است.
عارف ادامه داد: اجماع اصلاح‌طلبان برای انتخابات اسفند مهمترین دستاورد این جریان است. امروز همه گروه‌ها و جریانات اصلاح‌طلب اجماع کامل را پذیرفته‌اند و شیرینی پیروزی در انتخابات ۹۲ را به عنوان یک گام تلقی می‌کنند و باید این گام ما را به اجماع کلی ملزم سازد.
وی تصریح کرد: ما در انتخابات سال ۹۲ نشان دادیم که ظرفیت‌های بزرگی در جبهه اصلاح‌طلبان داریم و افزایش نقش جوانان و زنان در عرصه سیاسی و مسائل کشور از جمله برنامه‌های ما می‌باشد.
رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: ضرورت اجماع کامل طی بحث‌هایی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و گروه‌های دیگر به عنوان یک اصل مطرح شد و نتیجه آن تشکیل شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان بود. ما ظرفیت اصلاحات را در این شورا می‌دانیم. باید مراقبت کنیم تا وحدت و اجماع اصلاح‌طلبان حفظ شود. باید همدلی و همزمانی با نهادهای حاکمیتی را حفظ کنیم؛ ما خود را یکی از جریان‌های اصلی داخل نظام می‌دانیم و نباید از نهادهای حاکمیتی فاصله بگیریم.
عارف مهمترین مسئله در انتخابات را مشارکت حداکثری مردم و تشکیل یک مجلس کارآمد دانست و گفت: برای نقش‌آفرینی بهتر کشور و دنیای اسلام نیاز به حضور حداکثری مردم داریم. قبل از اینکه به دنبال یک مجلس اصلاح‌طلب باشیم باید به سمت یک مجلس کارآمد حرکت کنیم.
وی ادامه داد: باید به اصلاح‌طلبان عرض کنیم که در طول ۸۰ روزی که از فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌گذرد، همه تصمیمات به صورت اجماعی بوده و هیچ موردی که باعث اختلاف‌نظر اساسی شود در این شورا مشاهده نشده و این مسئله نتیجه گذشت در نگاه جبهه‌ای است، یعنی به همه نظرات جمعی تمکین کردند و همواره از تصمیمات شورا دفاع می‌کردند که باید این سرمایه حفظ شود.
رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان به انتخابات‌های ریاست‌جمهوری و شوراها در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: ما از همه اصلاح‌طلبانی که شورای سیاست‌گذاری را همراهی و حمایت کردند، تشکر می‌کنیم. این مسئله و این شورا می‌تواند الگویی مطلوب برای جوانان باشد.

تگ های مطلب : ، ،
به اشتراک بگذارید : | | |